درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

­­فروس گلایسین سولفات + فولیک اسید

در مورد ­­فروس گلایسین سولفات + فولیک اسید بیشتر بدانید

مکمل فروس گلایسین سولفات+فولیک اسید ویتاول، حاوی مقادیر بالایی از آهن به فرم گلاسین سولفات در کنار  مقادیر بالای فولیک اسید می باشد که برای افراد با کم خونی های ناشی از فقر آهن، توسط پزشک قابل تجویز می باشد.

بیش از یک چهارم جمعیت جهان  مبتلا به کم خونی هستند و تقریباً نیمی از آن ناشی از فقر آهن است.

RDA (مصرف روزانه توصیه شده) آهن برای خانم های 50-19 سال 18 میلی گرم است و طی بارداری این مقدار به 27 میلی گرم و در دوران شیردهی به 9 میلی گرم می رسد.

کمبود آهن، چه عوارضی به دنبال دارد؟

با توجه به نقش های متعدد آهن در بدن، کمبود آن می تواند عوارض مختلفی داشته باشد:

  • سیستم عصبی : کاهش عملکرد، استرس، سردرد، مشکلات خواب و خلق افسرده
  • پوست و مو : اختلال در رشد مو و ناخن، ریزش مو، خشکی پوست، رنگ پریدگی پوست
  • سیستم دفاعی : افزایش حساسیت به عفونت
  • سیستم قلبی تنفسی: تنگی نفس و تپش قلب
  • سیستم عضلانی : ضعف و کاهش استقامت عضلانی

 

آهن

آهن جز اصلی هموگلوبین است و در ساختار میوگلوبین نیز وجود دارد. آهن، همچنین در رشد و نمو، عملکرد سلولی نرمال، ساخت برخی هورمون ها و سنتز بافت همبند نقش دارد. محل اصلی جذب آهن در بخش ابتدایی روده کوچک (ابتدای دئودنوم) است، جذب آهن با مواد غذایی تداخل دارد اما چنانچه عوارض گوارشی برای فرد اذیت کننده است، می توان با معده پر مصرف شود. آهن در فرم گلاسین سولفات، تا حدودی انحلال و جذب مناسبی دارد، همچنین به علت فرمولاسیون این محصول به فرم پلت نیز به جذب بهتر آن کمک شده است.

فولیک اسید

فولیک اسید یا ویتامین  B9یکی از ویتامین های گروه ب است که در متابولیسم اسیدهای نوکلئیک و آمینواسیدها نقش داشته و از اهمیت ویژه ای در فرآیند تقسیم سلولی برخوردار است. این مکمل عمدتاً برای برطرف کردن کمبود فولیک اسید، کم خونی های ناشی از کمبود فولیک اسید و مقابله با عوارض جانبی برخی داروها به کار می رود.

این مکمل ویتاول حاوی 80 میلی گرم فروس گلایسین سولفات و 1000 میکروگرم فولیک اسید می باشد.

Iron (Ferrous Glycine Sulphate)
Folic Acid