درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

ید-فولیک ویتاول

در مورد یدوفولیک بیشتر بدانید

مکمل ید-فولیک ویتاول دارای ترکیبی منحصر به فرد از ید به همراه اسید فولیک است که به بهبود سلامت و رشد و نمو سیستم عصبی، بینایی و شنوایی جنین و نوزاد کمک کند.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

مکمل ید-فولیک ویتاول حاوی ترکیبی خاص از اسید فولیک و ید می باشد که استفاده از این دو ترکیب در دوره پیش از بارداری، حاملگی و شیردهی دارای اهمیت برای ارتقای رشد و نمو سیستم عصبی، بینایی و شنوایی جنین و نوزاد می باشند و درنتیجه از بروز برخی نواقص مادرزادی پیشگیری می کنند. در زیر به این دو ترکیب مهم اشاره می کنیم:

فولیک اسید: اسید فولیک یکی از ویتامین های گروه B است. بدن از آن برای ساخت سلول های جدید مانند پوست، مو، ناخن و … استفاده می کند. اسید فولیک فرم سنتزی فولات است که در مکمل ها و در غذاهای غنی شده استفاده می شود. 

چرا اسید فولیک قبل و در دوران بارداری مهم است؟

هنگامی که جنین در دوران بارداری در مراحل اولیه، رشد می کند، اسید فولیک به تشکیل لوله عصبی کمک می کند. اسید فولیک بسیار مهم است زیرا می تواند به جلوگیری از برخی نقایص مادرزادی اصلی مغز نوزاد (آنسفالی) و ستون فقرات (اسپینا بیفیدا) کمک کند. لوله عصبی اولیه، مغز و ستون فقرات را تشکیل می دهد. ید : نیاز به ید در دوران بارداری افزایش می یابد. کمبود ید در دوران بارداری می تواند باعث کم کاری تیروئید مادر و جنین شود و رشد عصبی جنین را مختل کند. عواقب آن به زمان و شدت کم کاری تیروئید بستگی دارد. شدیدترین تظاهرات آن، کرتینیسم است. مطابق یافته ها مصرف مکمل ید، قبل یا در اوایل بارداری موارد جدید کرتینیسم را از بین می برد، وزن هنگام تولد را افزایش می دهد و میزان مرگ و میر پری ناتال و نوزادان را کاهش می دهد. در مکمل ید-فولیک ویتاول هر قرص حاوی 150 میکروگرم ید به صورت پتاسیم یداید است که در صورتی که مادر از مکمل دیگری ید دریافت نمی کند می تواند با مشورت پزشک متخصص زنان از این مکمل استفاده کند.

Iodine (as potassium iodide)
Folic acid