درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

ویتاول استئوبان

در مورد استئوبان بیشتر بدانید

استئوبان ویتاول، با دارا بودن دوز مناسبی از کلسیم، زینک، منیزیم، ویتامین D و ویتامین K2، مکملی کامل برای تقویت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان است.

استئوبان ویتاول مکملی برای بهبود استحکام استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان می باشد. این مکمل با دارا بودن کلسیم با ملح سیترات دارای عوارض گوارشی و کلیوی کم تری می باشد و جذب مناسبی را فراهم می کند. همچنین دارای 600 واحد ویتامین D3 است که برای سلامت استخوان ها ضروری است. به علاوه دارای منیزیم با ملح اکساید، زینک با ملح سولفات و نکته ی قابل توجه دارا بودن ویتامین K2 در این مکمل است که  به تنظیم کلسیفیکاسیون استخوان ها به جای رسوب آن در رگ ها و کلیه کمک می کند.

استخوان بافتی است که به صورت مداوم در حال تجزیه و جایگزینی است؛ زمانی که ایجاد شدن سلول های جدید استخوان با از بین رفتن و تحلیل آن هماهنگ نباشد پوکی استخوان رخ می دهد. هر چه سن بالاتر می رود سرعت تخریب توده ی استخوانی از بازسازی و به وجود آمدن آن بیشتر می شود. رژیم غذایی مناسب،  دارو ها و مکمل ها، ورزش و داشتن وزن متناسب می تواند به تقویت استخوان های ضعیف کمک کند.  به طور کلی دو رکن اصلی حفظ سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان، ورزش و تغذیه مناسب می باشد.

استئوبان ویتاول حاوی مقادیر کلسیم سیترات مورد نیاز بدن است که برای جذب این ملح از کلسیم دیگر نیازی به اسید معده نمی باشد. کلسیم، منیزیم، زینک، ویتامین های D3 و K2 در سلامت استخوان ها و پیشگیری از بیماری های استخوانی و شکستگی ها نقش به سزایی دارند. آنچه مکمل استئوبان را از سایر مکمل های موجود در بازار متمایز نموده دارا بودن ویتامین K2 با هدف پیشگیری و درمان پوکی استخوان و جلوگیری از رسوب کلسیم در شریان ها می باشد. همچنین حضور ویتامین های D3 و K2 موجود در این فراوده در کنار یکدیگر، باعث جذب موثر کلسیم در بدن و تنظیم سطح کلسیم در خون می شوند.

کلسیم: 99 درصد کلسیم در بدن در استخوان و دندان ها ذخیره شده است که برخلاف دندان، استخوان به صورت مداوم در حال بازسازی است. کمبود کلسیم باعت پوکی استخوان، افزایش خطر شکنندگی استخوان ها، راشیتسیم در کودکان و نرمی استخوان ها می شود. شایع ترین علائم کمبود کلسیم، تحریک پذیری عصبی عضلانی، بی حسی و سوزن سوزن شدن دست و پاها و… است.

 

منیزیم: بدن برای تکمیل بیش از 300 فرایند شامل آنزیم ها و پروتئین ها به منیزیم نیاز دارد. تحقیقات نشان می دهند زنان مبتلا به پوکی استخوان نسبت به خانم هایی که پوکی استخوان ندارند سطح سرمی منیزیم پایین تری دارند. درنتیجه یافته ها حاکی از آن است که کمبود منیزیم یک عامل خطر در پوکی استخوان است.

زینک:

زینک یک عنصر کمیاب ضروری بدن است. زینک برای رشد طبیعی اسکلتی و هومئوستاز استخوانی مورد نیاز است.

ویتامین K2 :

 ویتامین K2 در تنظیم رسوب کلسیم نقش دارد و باعث افزایش کلسیفیکاسیون استخوان ها و کاهش کلسیفیکاسیون عروق (جلوگیری از بیماری های قلبی) و کلیه می شود. این ویتامین بر روی متابولیسم کلسیم در استخوان و دندان موثر است و  به ساخت و حفظ استخوان کمک می کند و باعث کاهش پوکی استخوان می گردد. اثرات مفید ویتامین K2 به همراه ویتامین D3 افزایش می یابد.

 

ویتامین D3:

یک ویتامین محلول در چربی است که به آن ویتامین آفتاب هم می گویند و عملکرد اصلی آن جذب کلسیم و فسفات است و بر روی سلامت استخوان، رشد و تکامل ماهیچه، سیستم عصبی، سیستم ایمنی، پشتیبانی از سلول های مغز و … عملکرد مهمی دارد.

 

 مکمل استئوبان ویتاول، تنها یک قرص کلسیم نیست و با دارا بودن سایر ویتامین ها و مواد معدنی کمک ویژه ای به سلامت استخوان ها می کند و همان طور که می دانیم، کلسیم به تنهایی برای استخوان کافی نیست.

 

 

Calcium citrate & carbonate
Vitamin K2
Vitamin D3
Zinc (as zinc sulfate)
Magnesium (as magnesium oxide)