درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

تقویت مو

تقویت مو

تقویت مو

مکمل برای رشد و تقویت مو

خرید قرص نورودینون

 

در این مقاله با عناوین زیر آشنا می شویم:

  • علل ریزش مو
  • مواد مورد نیاز و ضروری برای داشتن موهایی سالم
  • معرفی مکمل موثر در کاهش ریزش و تقویت مو
  • معرفی محصول تقویت مو

رشد موها و ریزش مو چگونه صورت می‌گیرد؟

همه ما دوست داریم موهایی سالم و شاداب داشته باشیم و ریزش موها باعث نگرانی‌مان می‌شود. با استفاده از مواد ضروری موردنیاز برای رشد و تقویت آن می‌توانید بر این نگرانی غلبه کنید.

پوست سر به طور متوسط حاوی 300.000 فولیکول مو است که از هریک از آن‌ها یک مو رشد می‌کند. در هر زمانی 90 درصد در حال رشد هستند و 10 درصد از آن‌ها در فاز استراحت قرار دارند. موهای شما در حدود 1.5 سانتی‌متر در ماه و در حدود 30 سانتی‌متر در سال رشد می‌کنند.

در طول روز، چیزی حدود 150 تار از موهای شما ریزش پیدا می‌کند. شما می‌توانید برای افزایش رشد و کاهش ریزش از مکمل‌های دارای ویتامین B ، اسیدهای آمینه و بیوتین استفاده کنید. البته بهتر است قبل از شروع مصرف هر مکملی با پزشک مشورت کنید.

موهای شما از فولیکول‌هایی رشد می‌کنند که درست زیر لایه اول پوست سر شما، یعنی در لایه جلدی قرار دارند. فولیکول مو شکلی شبیه لامپ دارد و به طور معمول یک شفت یا محور مو در هر فولیکول ایجاد می‌گردد. برخلاف فولیکول مو ، شفت مو از پروتئین‌های مرده ساخته شده است.

سه مرحله برای رشد مو وجود دارد:

  • آناژن یا فاز فعال که زمانی است که رشد رخ می‌دهد.
  • فاز کاتاژن یا مرحله میانه
  • فاز تلوژن یا مرحله استراحت که زمانی است که رشد رخ نمی‌دهد.

در پایان این چرخه، مو ریزش پیدا می‌کند و این چرخه با رشد ساقه مویی دیگر ادامه می‌یابد.

آمینو اسیدهای مورد نیاز برای رشد مو

آمینو اسیدها واحدهای سازنده پروتئین‌ها هستند. بخشی از موهای شما را پروتئین کراتین تشکیل می‌دهد. کراتین از گروهی از پروتئین‌های فیبری تشکیل شده که دارای آمینو اسیدهای سیستئین و متیونین هستند. سیستئین یک آمینواسید غیر ضروری است به این معنی که بدن شما قادر به تولید و ذخیره آن می‌باشد. اما متیونین یک آمینو اسید ضروری محسوب می‌شود زیرا بدن ما قادر به ساخت آن نیست و می‌بایست از طریق منابع غذایی مانند گوشت، ماهی و محصولات لبنی به بدن برسد.

هر دو آمینو اسید سیستئین و متیونین برای رشد  ما ضروری هستند و بخشی از شفت مو را تشکیل می‌دهند. استفاده از مکمل‌های ضروری رشد مو که حاوی آمینواسیدهای مورد نیاز  باشند خصوصاً آمینواسید متیونین که بدن قادر به ساخت آن نیست، می‌تواند به رشد مو کمک کنند. در این مورد از پزشک مشورت بگیرید.

بیوتین برای رشد مو

بیوتین عضوی از خانواده ویتامین B است. اگرچه بدن شما قادر به تولید بیوتین در روده می‌باشد، اما کمبود این ویتامین می‌تواند منجر به ریزش مو شود. در سال 1981 یک مقاله‌ای در ژورنال کودکان به چاپ رسید در مورد پسری بود که از تخم مرغ خام در رژیم غذایی خود استفاده می‌کرد. او دچار علائمی چون ریزش مو شده بود. زمانی که مصرف سفیده تخم مرغ قطع شد و شروع به مصرف مکمل‌ بیوتین کرد، موهای او مجدداً شروع به رشد کردند. به همین علت بسیاری از مکمل‌های رشد مو دارای بیوتین نیز هستند.

​​مو
ویتامین های ب کمپلکس (B-Complex Vitamins) برای رشد مو

ویتامین های ب کمپلکس شامل بیوتین، اسید فولیک، نیاسین، پانوتنیک اسید، ریبوفلاوین، تیامین، اینوزیتول، B6 و B12 می‌شوند. ویتامین های ب کمپلکس در فرایندهای متابولیسم چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها و همچنین برای تولید انرژی حیاتی هستند. ویتامین‌های ب کمپلکس پروتئین‌ها را برای ساختن بافت‌ها و سلول‌های جدید، از جمله ساخت موهای جدید آماده می‌کنند. به‌ خصوص برخی از ویتامین‌های گروه B نقش مهمی در سلامت و رشد دارند مانند ریبوفلاوین ، بیوتین ، نیاسین و اینوزیتول که می‌بایست حتماً در رژیم غذایی شما قرار بگیرند.

نورودینون ویتاول یک مکمل تغذیه‌ای حاوی ویتامین های گروه B از جمله ویتامین B1 (تیامین)، ویتامین B6 (پیریدوکسین) و ویتامین B12 (سیانوکبالامین) است. نورودینون در درمان نوروپاتی دیابتی و نوروپاتی محیطی به دلیل وجود تیامین موثر است. همچنین به دلیل وجود ویتامین B12 از بروز کم خونی مگالوبلاستیک جلوگیری می کند. کمبود ویتامین B12 در گیاهخواران مشاهده می شود.

تیامین

تیامین برای فعال شدن غده آدرنال و سیستم عصبی مرکزی، مواد غذایی مورد نیاز است. این ویتامین به عنوان کوآنزیم به کنترل اشتها و هضم و همچنین جذب مواد غذایی کمک می‌کند و در تبدیل قند به انرژی، به عنوان سوخت نقش مهمی دارد که برای فعالیت‌های سلول‌های بدن واجب و ضروری است.

پیریدوکسین (B6)

این ویتامین نقش مهمی را در واکنشهای بیوشیمیایی گوناگون به عنوان کوآنزیم دارد. پیریدوکسین برای حفظ سلامت اعصاب، تولید گلبولهای سفید و قرمز و جذب مناسب ویتامینB12 و تولید انرژی مورد نیاز سلولهای بدن مورد نیاز است.

ویتامین B12

ویتامین B12، در تولید تمامی سلولهای خونی از جمله گلبولهای سفید، قرمز و پلاکتها، حفظ رشد و تکامل سلول های بدن، تنظیم میزان هموسیستئین در خون و حفظ سلامت سیستم عصبی مرکزی نقش دارد. جزء ویتامین های ضروری است که از طریق مواد غذایی حیوانی جذب می شود و گیاه خواران باید از مکمل حاوی B12 برای تامین ویتامین مورد نیاز خود استفاده کنند.

پیش از مصرف نورودینون چنانچه هرگونه بیماری زمینه ای دارید یا دارو یا مکمل خاصی مصرف می کنید،  با پزشک خود مشورت کنید.

به طور کلی به علت مقادیر به کار رفته در این مکمل پیش از شروع این محصول حتما درباره ی دوره های درمانی خود با پزشکتان مشورت کنید.

برای خرید آنلاین نورودینون کلیک کنید

کد: 50019203

زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1398 07:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 323