درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

موارد مصرف قرص نوروبیون NEURODINON و آمپول نوروبیون

موارد مصرف قرص نوروبیون NEURODINON و آمپول نوروبیون

قرص نوروبیون NEURODINON و آمپول نوروبیون

 

خرید قرص نورودینون

 

آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون متشکل از ویتامین هایی چون B12 و B6 وB1 است که برای آرتروز، آلزایمر و کم خونی تجویز می شود

آمپول نوروبیون معمولا برای کسانی که بیماری کلیوی و یا کبدی دارند توصیه نمیشود

موارد مصرف آمپول نوروبیون و چگونگی استفاده  آن

آمپول نوروبیون یکی از داروهای تزریقی رایج امروزه بین مردم برای درمان بیماری های مختلف وهمچنین تقویت قوای جسمانی می باشد. اطلاعات دارویی آمپول نوروبیون را در این بخش مورد بررسی قرار می دهیم.

ضمنا همواره در نظر داشته باشید که دوز ترکیبات غالب مکمل ها بیشتر از نیاز روزانه بدن می باشد بنابراین حتما قبل از مصرف آن، با پزشک خود مشورت کرده و ترجیحا اطمینان حاصل کنید که به مصرف مقدار درج شده نیازمندید و از مصرف خود سرانه محصول بیش از دوره تعیین شده توسط پزشکتان، خودداری کنید.

موارد مصرف آمپول نوروبیون  و قرص نوروبیون (نورودینون) چیست؟

این دارو ترکیبی از گروه ویتامین های B می باشد به همین دلیل برای افرادی که با کمبود ویتامین B در بدن مواجه هستند و همچنین برای افراد بالای 50 سال که به اندازه کافی ویتامین B جذب نمیکنند نیز بسیارمفید می باشد. بیماران مبتلا به کم خونی شدید، ضعف، خستگی شدید عضلانی و یا دوران نقاحت پس از عمل جراحی نیز می توانند از  آمپول نوروبیون و یا قرص نورودینون  استفاده کنند.

آمپول نوروبیون  و قرص نوروبیون ایرانی (نورودینون)

کاربرد آمپول نوروبیون و قرص نورودینون

آمپول نوروبیون  و قرص نوروبیون ایرانی یا نورودینون NEURODINON ترکیبی از ویتامین ب1، ب6 و ب12 میباشد. این گروه ویتامین ها نقش مهمی در حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب ، رویش مو و برطرف کردن کم خونی دارند. بخاطر نقش مهم ویتامین های موجود در آمپول نوروبیون ، در تسکین دردها مخصوصا دردهای ناحیه کمر، افزایش سرعت انتقال عصبی و بازسازی اعصاب آسیب دیده نیز تاثیر قابل توجهی دارد. همچنین بیماران دیابتی و افرادی که مصرف الکل دارند از این آمپول برای درمان و کنترل بیماری های خود استفاده می کنند.

آمپول نوروبیون و قرص نوروبیون امروزه در بین ورزشکاران و مخصوصا فوتبالیست ها کاربرد بسیاری دارد.

از آنجا که این دارو دارای ویتامین های گروه B است بهتر است تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار بگیرند. این آمپول باید بصورت داخل عضلانی و عمیق تزریق شود. اگر از آمپول نوروبیون برای تقویت استفاده می کنید بهتر است به صورت هفته ای یک عدد آن را تزریق نمایید. همچنین شما میتوانید با تهیه قرص نوروبیون ایرانی  به نام نورودینون ، به صورت روزانه یک عدد استفاده نمائید و ویتامین های بدن خود را تامین کنید.

ترکیبات تشکیل دهنده قرص نوروبیون  و آمپول نوروبیون یا نورودینون NEURODINON

موارد ذکر شده در زیر به عنوان مواد فعال در ساختار نوروبیون شرکت دارند:

 • ویتامین B12
 • ویتامین B6
 • ویتامین B1

مصرف آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون از چه تشکیل شده است؟

نحوه عملکرد آمپول نوروبیون

قرص نوروبیون و آمپول نوروبیون با تاثیر بر موارد زیر سبب بهبود بیماری میشود:

 • متابولیسم کربوهیدرات ها و به این ترتیب حفظ رشد طبیعی
 • تولید آنتی بادی ها (پادتن ها) و هموگلوبین ها با نگه داشتن قند خون در سطح طبیعی
 • درمان کمبود ویتامین B12

دوره و طریقه مصرف قرص نوروبیون (نورودینون NEURODINON ) و آمپول نوروبیون

در صورت کمبود ویتامینB در بدن آمپول نوربیون باید یک روز در یک میان 1 عدد تزریق شود و پس از تزریق 3 تا 6 عدد آمپول بعد از گذشت شش ماه می توانید ماهی 1 عدد آمپول را تزریق کنید.

در کل باید 9 تا 12 عدد آمپول تزریق شود. افراد مسن و افراد گیاهخوار و همچنین افرادی که فعالیت های سنگین انجام می دهند باید سالی یک مرتبه این آمپول را تزریق کنند.

از آمپول نوروبیون نباید بصورت روتین برای مدت زمان طولانی استفاده کنید.

برخی از مقالات علمی تزریق هفتگی یا ماهانه این آمپول را پیشنهاد داه اند که امری بس اشتباه است. مصرف نوروبیون تاریخ گذشته برای یکبار نمیتواند اثرات جدی داشته باشد با این همه اگربعد از تزریق احساس ناخوشی میکنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید؛

اما کسانی که با تزریق آمپول به هر دلیلی مشکل دارند میتوانند قرص نوروبیون را به صورت روزانه استفاده کنند. قرص نوروبیون در ایران با نام قرص نورودینون در شرکت مهبان دارو تولید و در داروخانه های سراسر کشور در دسترس میباشد.

تعداد قرص نوروبیون ایرانی (نورودینون NEURODINON )  در هر جعبه 30 عدد میباشد که معادل 5 عدد آمپول نوروبیون میباشد

قرص نوروبیون و آمپول نوروبیون تاریخ گذشته میتواند روی سایر دارو های مصرفی تاثیر بگذارد؛ در صورتی که از یک دارو بصورت مداوم مصرف میکنید(مثلا در بیماران قلبی) هنگام مصرف دارو حتما تاریخ مصرف آن را بررسی کنید.

 • عملکرد آمپول نوروبیون
 • چگونگی مصرف آمپول نوروبیون
 • کاربردهای عمومی آمپول نوروبیون

نوروبیون به صورت کلی به عنوان یک مکمل تغذیه ای مورد استفاده عموم قرار گرفته و برای هرکسی که کمبود ویتامین ب کمپلکس یا کمبود یکی از ویتامین های ب1 (تیامین)، ویتامین ب6 (پروکسیدین) یا ویتامین ب12 (سیانوکبالامین) را داشته باشد، مفید و مؤثر خواهد بود. قرص و آمپول نوروبیون کاربردهای دیگری هم دارد و برای پیشگیری یا درمان این بیماری ها نیز به کار می رود:

 • آرتروز
 • کلسترول بالا
 • بیماری آلزایمر
 • اختلالات ذهنی
 • آسیب دائمی عصب
 • بیماری های قلبی و عروقی
 • التهاب دیابتی ها (نوروپاتی)
 • کم خونی (به خاطر کمبود ویتامین ب12)
 • التهاب چندین عصب (نوروپاتی) محیطی

نوروبیون برای بیماری

کاربرد قرص نوروبیون ایرانی و آمپول نوروبیون برای بیماری آلزایمر

خواص آمپول نوروبیون  و قرص نوروبیون (نورودینون NEURODINON )

ویتامین ب1 که با نام تیامین نیز شناخته می شود، برای فعال شدنِ غده آدرنال و سیستم عصبی مرکزی، مواد غذاییِ مورد نیاز است. این ویتامین به عنوان کوآنزیم به کنترل اشتها و هضم و همچنین جذب مواد غذایی کمک می کند و در تبدیل قند به انرژی، به عنوان سوخت نقش مهمی دارد که برای فعالیت های سلول های بدن واجب و ضروری است.

ویتامین ب1 برای افراد بزرگسال نیز به صورت روزانه، مورد نیاز است.

خواص آمپول نوروبیون و قرص نورودینون (نوروبیون)

فواید آمپول نوروبیون و قرص نوروبیون ایرانی (نورودینون NEURODINON ) به دلیل داشتن تیامین

عوارض جانبی آمپول نوروبیون و قرص نوروبیون ایرانی (نورودینون NEURODINON )

ویتامین ب جز ویتامین های محلول در آب می باشند و بدن قادر است مازاد آنرا از طریق ادرار به راحتی دفع کند و به همین جهت معمولا با تزریق آن عوارض جانبی خاصی پدید نمی آید فقط ممکن است بعد از تزریق آمپول نوروبیون رنگ ادرار برای مدتی به زرد فسفری تغییر کند که نشان از دفع مقدار مازاد ویتامین های ب می باشد.

گاهی نیز خارش پوست و آلرژی های پوستی در افراد مصرف کننده مشاهده می شود.

افراد مبتلا به فشار خون، مشکلات کبدی و کلیوی و غیره حتما باید با نظر پزشک اقدام به مصرف کنند.

 • عوارض آمپول نوروبیون
 • مضرات و خطرات آمپول نوروبیون
 • تداخلات دارویی آمپول نوروبیونو قرص نوروبیون (نورودینون NEURODINON )

اگر همزمان با نوروبیون از داروهای دیگری استفاده میکنید ممکن است اثربخشی نوروبیون تحت تاثیر قرار گیرد. این وضعیت ممکن است باعث تشدید اثرات جانبی شود و یا حتی تاثیر نوروبیون بر بدن را از بین ببرد. اگر از داروهای دیگری استفاده میکنید اعم از ویتامین ها و داروهای گیاهی؛ پزشک را در جریان بگذارید تا در پیشگیری و مدیریت تداخلات دارویی شما را راهنمایی کند. از جمله:

 • آمیودارون
 • آرسنیک تری اکسید
 • کلرامفنیکل
 • فولیک اسید
 • گاباپنتین
 • فروزوماید

تداخل آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون با چه دارویی تداخل دارد؟

مصرف داروی آمپول نوروبیون در دوران بارداری و شیردهی

در مورد مزایا و معایب مصرف نوروبیون در دوران بارداری و شیردهی بهتر است با پزشک مشورت کنید.

در صورت فراموش کردن مصرف دارو:

اگر متوجه شدید مصرف دارو را فراموش کرده اید هرچه سریعتر آنرا مصرف کنید؛ در صورتی که به نوبت بعدی مصرف دارو زمان اندکی باقی مانده است از مصرف داروی فراموش شده صرف نظر کنید و مصرف دارو را طبق برنامه پیش ببرید.

اگر بصورت مکرر مصرف دارو را فراموش میکنید از تنظیم آلارم استفاده کنید و یا از اعضای خانواده بخواهید مصرف دارو را برایتان یادآوری کنند. در صورتی که تعداد داروهای مصرفی فراموش شده زیاد است جهت نحوه صحیح جبران داروهای فرامووش شده به پزشک مراجعه کنید.

 • آمپول نوروبیون بارداری
 • آمپول نوروبیون و تاثیر آن روی بدن
 • سوء مصرف (اووردوز) آمپول نوروبیون

دارو را بیش از مقدار تجویز شده مصرف نکنید؛ مصرف دارو به مقدار زیاد تاثیری در سرعت بهبود علایم بیماری نخواهد داشت بلکه ممکن است موجب مسمومیت و بروز عوارض جانبی جدی شود؛ در صورتی که مشکوک به اووردوز هستید به اورژانس مراجعه نمایید و جهت کمک به پزشک در تسریع درمان جعبه دارو را همراه خود داشته باشید.

داروهای خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید حتی اگر شرایطی مشابه با بیماری شما داشته باشند؛ مصرف نوروبیون بدون تجویز پزشک میتواند اثرات مضری به دنبال داشته باشد.

توصیه های پزشکی برای تزریق آمپول نوروبیون

این آمپول حتما باید به صورت داخل عضلانی و عمیق تزریق شود.

استفاده همزمان ویتامینB6 همراه با لوودوپا توصیه نمی گردد. در صورت مصرف همزمان این دو دارو اثر ضد پارکینسون لوودوپا معکوس می شود.

آمپول نوروبیون و قرص نوروبیون ایرانی (نورودینون NEURODINON ) در دوران شیردهی

نکات مهم و دانستنی در مورد آمپول نوروبیون

مقایسه آمپول نوروبیون و قرص نورودینون با مکمل های ب کمپلکس

امروزه با توجه به تولید و عرضه انبوه و متنوع انواع مکمل های غذایی به شکل خوراکی، به ندرت نیاز به تزریق آمپول های ویتامین از جمله آمپول نوروبیون است؛ مگر در موارد خاص که شخص دچار اختلال در جذب ویتامین ها از راه دستگاه گوارش باشد.

ویتامین های ب، به صورت قرص های مجزا و یا به شکل ترکیبی که به آن ب کمپلکس گفته می شود در دوزهای مختلف توسط لابراتوارهای گوناگون تولید می شوند.

آمپول ها حاوی مواد نگهدارنده از قبیل فلزات سمی مانند آلومینیوم و جیوه می باشند که برای بدن مضر است، البته تزریق محدود آمپول نوروبیون و با تجویز پزشک اصولا مشکلی ایجاد نمی کند، اما نباید به شکل مستمر و به عنوان برنامه دائم از آن ها استفاده شود؛ در هر صورت مصرف ویتامین های ب به شکل مکمل غذایی (خوراکی) بهتر از شکل تزریقی آن است. ما پیشنهاد میکنیم قرص نوروبیون ایرانی به نام نورودینون NEURODINON ( ساخت شرکت مهبان دارو) که برای اولین بار در کشور تولید شده ، تهیه و با مصرف روزانه قرص نورودینون ویتامین های گروه ب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید

مصرف زیاد آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون با ب کمپلکس چه فرقی می کند؟

شیوه صحیح نگهداری آمپول نوروبیون و قرص نورودینون

دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و نور مستقیم نگهداری کنید؛ از قرار دادن دارو در فریزر خودداری کنید؛ دارو را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

از ریختن دارو در مسیر فاضلاب ( دستشویی و یا سینک ظرف شویی) خودداری کنید زیرا ممکن است باعث آلودگی محیط زیست شود؛ در مورد نحوه صحیح دفع داروهای بلا استفاده با دکتر داروساز صحبت کنید.

 

نوروبیون NEURODINON