درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

ویتامین D از حمله های آسم شدید جلوگیری میکند

ویتامین D از حمله های آسم شدید جلوگیری میکند

ویتامین د

براساس مطالعات انجام شده درQueen Mary University of London  مصرف مکمل ویتامین D علاوه بر درمان استاندارد آسم، خطر حملات آسم که نیازمند حضور در بیمارستان میباشد را کاهش میدهد.

آسم بیشتر از 300 میلیون فرد در جهان را تحت تاثیر قرار میدهد و تخمین زده شده است که موجب تقریبا 400 هزار مرگ بطور سالانه میگردد. مرگ و میر آسم عمدتا در طول دوره ای از بدتر شدن علائم حاد، به نام حملات یا تشدید شدن که معمولا توسط عفونت های دستگاه تنفسی ویروسی ایجاد میشود، بوجود می آیند.

به نظر می رسد ویتامین D در برابر چنین حملاتی از طریق تقویت پاسخ ایمنی به ویروس های تنفسی و پایین آوردن التهاب مضر دستگاه تنفسی محافظت میکند.

مطالعه جدید که توسط موسسه National Institute for Health Research صورت گرفته و در The Lancet Respiratory Medicine به چاپ  رسید. داده های فردی از 955 شرکت کننده در 7 آزمایش تصادفی برای مصرف ویتامین D مورد بررسی قرار گرفت.

آسم

در کل محققان دریافتند که مصرف ویتامین D موجب موارد زیر میگردد:

30 درصد کاهش در نرخ حملات آسم نیازمند درمان با قرص های استروئیدی از 0.43 حوادث در هر فرد در سال به 0.3

کاهش 50 درصدی در معرض خطر ابتلا به حداقل یک حمله آسم که نیاز به اورژانس دارد، از 6 درصد از افرادی که این رویداد را تجربه می کنند تا 3 درصد

مکمل ویتامین D3 یافت شد که در دوزهای تجویز شده ایمن بوده است. هیچ نمونه ای از سطوح بالای کلسیم یا سنگ کلیه مشاهده نشد و رویدادهای جدی ناگهانی بین شرکت کنندگانی که ویتامین D مصرف می کردند و افرادی که دارونما مصرف می کردند، توزیع شد.

محقق پیشرو، پروفسور Adrian Martineau گفت : این نتایج علاوه به شواهدی که در حال افزایش است، این است که ویتامین D می تواند عملکرد سیستم ایمنی و همچنین سلامت استخوان را حفظ کند. به طور متوسط 3 نفر روزانه در انگلستان از حملات آسم می میرند. ویتامین D به راحتی مصرف میشود و ارزان است بنابراین این مکمل نشان دهنده یک استراتژی بالقوه و مقرون به صرفه برای حل این مشکل است.

استفاده از داده های شرکت کنندگان فردی به آنها اجازه داد تا پرسش هایی را که گروه های مختلف به مکمل های ویتامین D پاسخ می دهند، دقیق تر از مطالعات قبلی بررسی کنند.

به طور خاص، مکمل های ویتامین D یک اثر محافظتی قوی و آماری معنی داری در شرکت کنندگان داشتند که سطح ابتلا به ویتامین D آنها کم بود. این شرکت کنندگان دیدند که 55 درصد کاهش در میزان آسم که نیاز به درمان با قرص های استروئیدی یا تزریق دارد، از 0.42 مورد در هر فرد در سال به 0.19 رخ داد.

با این حال، با توجه به تعداد نسبتا کمی از بیماران در زیر گروه، محققان هشدار داده اند که آنها شواهد قطعی برای نشان دادن اثرات مکمل های ویتامین D بر اساس وضعیت ویتامین D اولیه وجود ندارد.

پروفسور هیول ویلیامز، مدیر برنامه ارزیابی فناوری سلامت NIHR، گفت: “نتایج این پژوهش که توسط این سازمان تامین می شود، شواهدی از مطالعات مختلف دیگری از سراسر جهان را جمع آوری می کند و نقش مهمی در کاهش عدم اطمینان در مورد اینکه آیا ویتامین D مفید است یا خیر دارد. آسم – یک بیماری شایع است که بر هزاران نفر از مردم در سراسر جهان تاثیر می گذارد. “

دکتر David Jolliffe  نخستین نویسنده QMUL در این مقاله افزود: “نتایج ما عمدتا بر اساس داده های بزرگسالان مبتلا به آسم خفیف تا متوسط است: کودکان و بزرگسالان مبتلا به آسم شدید در مجموعه داده های نسبتا کم نشان داده شده اند، بنابراین یافته های ما نمی تواند لزوما به این گروه بیمار در این مرحله تعمیم داده شود. آزمایشات بالینی بیشتری در حال انجام در سطح بین المللی هستند و ما امیدواریم که داده ها را از آنها در تحلیل آینده به دست آوریم برای تعیین کردن اینکه آیا نتایج امروز در یک گروه بزرگتر و متنوع تر از بیماران تایید میشود.