اطلاعات تماس

ویتامین C جویدنی

در مورد یویتامین C جویدنی بیشتر بدانید

ویتامین C جویدنی ویتامین ث (اسید آسکوربیک) ویتامین ث یک ترکیب مغذی ضروری بدن انسان می باشد که نقش کوفاکتور برای عملکرد دو آنزیم مهم در تشکیل کلاژن در بدن و همچنین در بیوسنتز دیگر ترکیبات بافت همبند دارد. آسکوربیک اسید در زنجیره بیوسنتز مولکول ال کارنیتین در بدن نقش…

ویتامین C جویدنی

ویتامین ث (اسید آسکوربیک)

ویتامین ث یک ترکیب مغذی ضروری بدن انسان می باشد که نقش کوفاکتور برای عملکرد دو آنزیم مهم در تشکیل کلاژن در بدن و همچنین در بیوسنتز دیگر ترکیبات بافت همبند دارد. آسکوربیک اسید در زنجیره بیوسنتز مولکول ال کارنیتین در بدن نقش دارد که کمبود آن منجر به احساس خستگی و ضعف می گردد.

 آسکوربیک اسید در تنظیم جذب، انتقال و ذخیره سازی مولکول آهن در بدن تاثیر دارد. علاوه بر همه این موارد آسکوربیک اسید به جهت خواص آنتی اکسیدانی آن و تاثیر در جلوگیری از بیماری های تحلیل برنده مزمن شناخته شده است. در واقع آسکوربیک اسید مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب در بدن می باشدکه باعث به تعویق افتادن ابتلا به آب مروارید می­شود.

تحقیقات نشان می دهند ویتامین ث دارای اثرات تقویت سیستم ایمنی بدن می­باشد که باعث کاهش طول مدت و علائم سرماخوردگی شده و در بیماری همه گیر COVID ‑ 19  ناشی از ویروس  sars-cov-2  برای تعدیل ایمنی ضد ویروسی و ضد باکتریایی و تنظیم پاسخ التهابی نقش مهمی را ایفا می­کند و محافظت کننده مجاری هوایی نیز می باشد. آسکوربات توسط ترکیبات فعال اکسیداتیو اکسیژن و نیتروژن که منجر به آسیب های بافتی مرتبط با بیماری های مختلف می شود اکسید شده و به این ترتیب مانع تاثیر مخرب آنها در بدن می گردد.

قرص ویتامین ث جویدنی مهبان دارو حاوی 250 میلی­گرم آسکوربیک اسید می­باشد، که قابل استفاده به دو فرم بلعیدنی و جویدنی می­باشد.

لازم به ذکر است که مصرف ویتامین ث به مقدار روزانه بیش از 2 گرم در افراد بالای 18 سال مجاز نمی باشد.