اطلاعات تماس

ویتاول c-zinc

در مورد ویتاول c-zinc بیشتر بدانید

ویتاول c-zinc (ویتامین ث 300 میلی گرم زینک پلاس 10 میلی گرم) زینک: زینک یک عنصر کمیاب اساسی است که در بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیکی نقش مهمی دارد. یکی از عملکردهای اصلی زینک، تأثیر آن بر سیستم ایمنی بدن است که برای رشد و عملکرد صحیح سلول های ایمنی غیر…

ویتاول c-zinc

(ویتامین ث 300 میلی گرم زینک پلاس 10 میلی گرم)

زینک:

زینک یک عنصر کمیاب اساسی است که در بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیکی نقش مهمی دارد. یکی از عملکردهای اصلی زینک، تأثیر آن بر سیستم ایمنی بدن است که برای رشد و عملکرد صحیح سلول های ایمنی غیر اختصاصی مانند نوتروفیل ها و سلول های کشنده طبیعی بسیار مهم است.

همچنین نقش زینک در تعدیل استرس اکسیداتیو اخیراً شناخته شده است. استرس اکسیداتیو یک عامل مهم در چندین بیماری مزمن انسانی مانند آترواسکلروز و بیماری های عروقی، جهش زایی و سرطان ، تخریب نورون ها، اختلالات ایمنی و روند پیری است.

افرادی که دچار کمبود زینک هستند، حساسیت بیشتری نسبت به انواع عوامل بیماری زا، نشان می­دهند و این کمبود باعث ایجاد علایم بالینی از قبیل اختلالات روانی و افسردگی، اختلال در حافظه، اختلال در بویایی و چشایی، شروع شب کوری، کاهش اسپرماتوژنز در مردان، عفونتهای مکرر، درماتیت پوستی استخوانی، اسهال و آلوپسی می­شود.

ویتامین C (اسید اسکوربیک):

یک ماده مغذی ضروری و محلول در آب است که در درجه اول اثر خود را بر روی مکانیسم های دفاعی میزبان و هموستاز ایمنی بدن اعمال می کند و مهمترین آنتی اکسیدان فیزیولوژیک است. مصرف ویتامین C ضروری است زیرا بدن آن را سنتز نمی­کند.

مکمل ویتامین C برای بهبود عملکرد اجزای سیستم ایمنی بدن انسان مانند تنظیم فعالیت های ضد میکروبی و سلول های کشنده طبیعی، تکثیر لنفوسیت ها، تسریع ریکاوری و بهبود زخم پس از عمل جراحی، مقابله با رادیکال های آزاد (آنتی اکسیدان قوی) و رفع خستگی کاربرد دارد.

  • مصرف همزمان ویتامین C و زینک در بیماری همه گیر COVID ‑ 19 ناشی از ویروس SARS ‑ CoV ‑ 2 ، برای تعدیل ایمنی ضد ویروسی و ضد باکتریایی و تنظیم پاسخ التهابی نقش مهمی را ایفا می­کنند.
  • همچنین باعث افزایش عملکرد ایمنی بدن و مقاومت میزبان در برابر عوامل عفونی می­شوند که خطر، شدت و مدت بیماری های عفونی را کاهش می دهند.