اطلاعات تماس

ویتاول کلسیم +د3

در مورد کلسیم +د3 بیشتر بدانید

ویتاول کلسیم +د3 کلسیم: کلسیم فراوان ترین مینرال موجود در بدن است و برای سلامت استخوان ها در طول زندگی بسیار مهم می­باشد. بدن برای ساخت و حفظ استخوان های محکم به کلسیم نیاز دارد.همچنین کلسیم در انقباض عضلات، آزاد سازی نوروترانسمیترها (ناقلین پیامهای عصبی)، و محرک فعالیت ترشحی غدد…

کلسیم

کلسیم فراوان ترین مینرال موجود در بدن است و برای سلامت استخوان ها در طول زندگی بسیار مهم می­باشد. بدن برای ساخت و حفظ استخوان های محکم به کلسیم نیاز دارد.همچنین کلسیم در انقباض عضلات، آزاد سازی نوروترانسمیترها (ناقلین پیامهای عصبی)، و محرک فعالیت ترشحی غدد درون ریز و برون ریز، تنظیم ضربان قلب و انعقاد خون نقش دارد.

مطالعات نشان می دهد که کلسیم همراه با ویتامینD ، دارای فوایدی فراتر از سلامت استخوان، شامل محافظت در برابر دیابت و فشار خون بالا و همچنین پیشگیری از سرطان می­باشد.

بخش عمده کلسیم بدن در استخوان ها ذخیره می شود که همین امر باعث تقویت استحکام استخوان و جلوگیری از ناهنجاری های استخوانی می شود. در صورتی که مقدار مورد نیاز کلسیم روزانه از طریق رژیم غذایی دریافت نشود بدن از کلسیم ذخیره شده در استخوان استفاده می کند و همین امر در طولانی مدت باعث ایجاد بیماری هایی نظیر پوکی استخوان می شود. تحقیقات علمی نشان داده که مصرف مکمل کلسیم در کودکان، نوجوانان و زنان یائسه می تواند اثرات مثبتی در بهبود سلامت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان داشته باشد.

ویتامین دی:

یک ویتامین محلول در چربی بوده که در بدن توسط تابش اشعه خورشید ساخته می­شود. این ویتامین در بدن عملکردی شبیه هورمون ها داشته و مهم ترین نقش آن کمک به جذب کلسیم است.حضور ویتامین D سبب جذب بهتر کلسیم از روده شده و دفع ادراری این ماده را تنظیم می کند، همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می­شود و محققان دانشگاه بوستون آمریکا طی مطالعات جدیدی دریافته اند که با مصرف ویتامین D امکان ابتلا به بیماری کرونا، درصد قابل توجهی کاهش می­یابد.

 قرص کلسیم+ویتامین د ویتاول دارای 400میلی گرم کلسیم به همراه 400 واحد ویتامین D بوده که در جلوگیری از بروز پوکی استخوان، خصوصاً در سالمندان و خانم های یائسه نقش بسزایی دارد.

Calcium Carbonate
Vitamin D3