درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

آنتی بادی ایجاد شده در پی عفونت کرونا، حداقل تا یک سال ماندگاری دارند؟

آنتی بادی ایجاد شده در پی عفونت کرونا

آنتی بادی ایجاد شده در پی عفونت کرونا، حداقل تا یک سال ماندگاری دارند؟

آنتی بادی ایجاد شده در پی عفونت کرونا، حداقل تا یک سال ماندگاری دارند؟

محققین در فنلاند، مطالعه ای را انجام داده اند که نشان می­دهد آنتی بادی های خنثی کننده ایجاد شده در پی عفونت با سندروم حاد تنفسی ویروس کرونا SARS-CoV-2  عاملی که باعث ایجاد بیماری کرونا COVID-19 میشود، به طور معمول حداقل برای یک سال ماندگاری دارند.

دانشمندان در انستیتو بهداشت و رفاه فنلاند در هلسینکی می نویسند: “مطالعات در مورد افرادی که از عفونت طبیعی SARS-CoV-2 بهبود یافته اند در تعیین دوام آنتی بادی ها و اینکه این آنتی بادی ها می توانند در برابر عفونت مجدد محافظت کنند بسیار مهم است.”

اکنون، این تیم نشان داده است در گروهی بیش از 360 فرد بهبود یافته ، آنتی بادی های ایمونوگلوبولین G (Ig G) که به نوع مشخصی از پروتئین از SARS-CoV-2 متصل می شوند ، حداقل دوازده ماه در 97٪ بیماران باقی مانده است.

علاوه بر آن، نگرانی ها در مورد ظرفیت خنثی سازی انواع گونه ها مانند B.1.1.7(آلفا)، B.1.351(بتا) و B.1.617.2(دلتا) که به ترتیب در انگلیس ، آفریقای جنوبی و هند بوجود آمده،به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

با این حال ، این تیم اظهار داشت که اگرچه عفونت مجدد ممکن است در غیاب آنتی بادی های خنثی کننده رخ دهد، اما نشان داده شده است که ایمنی سلولی کمتر تحت تأثیر جهش های موجود در این انواع قرار دارد و محافظت طولانی مدت در برابر بیماری شدید را ایجاد می کند.

و همچنین بیان می­کنند”شواهد حاصل از سرم های نقاهت از افرادی که از عفونت طبیعی بهبود یافته اند، می تواند به تعیین دوام آنتی بادی ها و ایمنی بدن کمک کند و آنتی بادی ها می توانند از عفونت مجدد محافظت کنند.”

آنتی بادی ایجاد شده در پی عفونت کرونا

آنتی بادی ایجاد شده در پی عفونت کرونا

medRxiv publishes preliminary scientific reports that are not peer-reviewed and, therefore, should not be regarded as conclusive, guide clinical practice/health-related behavior, or treated as established information.

Dr.Ashkan

Reference:

https://www.news-medical.net/news/20210719/Neutralizing-antibodies-persist-against-SARS-CoV-2-at-least-a-year-after-infection.aspx