درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

اصول رژیم غذایی سالم چیست ؟

 رژیم غذایی متعادل و سالم چگونه است؟

خوردن رژِیم غذایی سالم و متعادل یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای حفظ سلامت خود انجام دهید. در حقیقت ، می توان با انتخاب ها و عادت های زندگی درست مانند رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی، تا %80 از بیماری های قلبی و سکته مغزی زودرس جلوگیری کرد.

یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را در موارد زیر کاهش دهد:

  • بهبود سطح کلسترول خون
  • کاهش فشار خون
  • مدیریت وزن بدن
  • کنترل قند خون

رژِیم غذایی

راهنمای غذایی کانادا توصیه می کند که انواع غذاهای سالم را هر روز مصرف کنید. این راهنما به خوردن غذاهای گیاهی بیشتر و همچنین انتخاب غذاهای فرآوری شده در دفعات کمتر اشاره دارد.

رژیم غذایی سالم شامل موارد زیر است:

  1. مهمترین رژیم غذایی خوردن سبزی و میوه

این یکی از مهمترین عادات رژیم غذایی است. سبزیجات و میوه ها سرشار از مواد مغذی (آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر) هستند و با حفظ سیری طولانی مدت به حفظ وزن سالم کمک می کنند.

در هر وعده غذایی و میان وعده نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات و میوه ها پر کنید.

رژِیم غذایی

  1. رژیم غذایی با انتخاب غذاهای غلات کامل

غذاهای غلات کامل شامل نان سبوس دار و کراکر ، برنج قهوه ای ، کینوا ، بلغور، جو دوسر و جو پوست کنده می باشد. غذاهای غلات کامل دارای فیبر ، پروتئین و ویتامین B هستند که به شما کمک می کند تا مدت طولانی تری سیر بمانید.

به جای غلات فرآوری شده یا تصفیه شده مانند نان سفید و ماکارونی ، غلات کامل انتخاب مناسبی هستند.

یک چهارم بشقاب خود در وعده غذایی با غذاهای حاوی غلات کامل پر کنید.

رژِیم غذایی

  1. خوردن غذاهای پروتئینی

غذاهای پروتئینی شامل حبوبات ، آجیل ، دانه ها ، سویا ، ماهی ، صدف ، تخم مرغ ، سینه ی مرغ ، گوشت قرمز بدون چربی، شیر کم چرب، ماست کم چرب و پنیرهای کم چرب و کم نمک است.پروتئین به ساخت و حفظ استخوان ها ، ماهیچه ها و پوست کمک می کند. سعی کنید هر روز پروتئین را در وعده های غذایی خود بخورید. سعی کنید حداقل دو وعده ماهی در هفته بخورید و بیشتر غذاهای گیاهی را انتخاب کنید.محصولات لبنی کم چرب وکم نمک منبع عالی پروتئین هستند.

یک چهارم بشقاب خود را با غذاهای پروتئینی پر کنید.

رژِیم غذایی

  1. رژیم غذایی با محدود کردن غذاهای فوق فرآوری شده

غذاهای فوق فرآوری شده، غذاهایی هستند  که نسبت به حالت طبیعی خود تغییراتی داشته اند و دارای مواد افزودنی زیادی هستند. یعنی زمانی که غذایی با افزودن یا حذف برخی از مواد مغذی و مواد غذایی کاملا از حالت نسخه غذایی کامل  واصلی  خود، خارج می شود. نمونه هایی از غذاهای فرآوری شده عبارتند از: فست فودها، هات داگ، چیپس ، کوکی ها، پیتزاهای منجمد، کالباس، برنج سفید و نان سفید.

برخی از غذاهای حداقل فرآوری شده مشکلی ندارند. این ها غذاهایی هستند که تغیرات کم تری داشته اند و حاوی افزودنی های کمی هستند که به طور صنعتی ساخته شده اند. غذاهای حداقل فرآوری شده تقریبا تمام مواد مغذی ضروری خود را حفظ می کنند. برخی از نمونه ها عبارتند از: سبزیجات و میوه های یخ زده ، تخم مرغ ، شیر ، پنیر ، آرد ، برنج قهوه ای ، روغن و گیاهان خشک شده.

وقتی به شما توصیه می کنیم غذاهای فرآوری شده نخورید ، بیشتر به غذاهای فوق فرآوری شده اشاره می کنیم.

رژِیم غذایی

  1. آب را به نوشیدنی دلخواه خود تبدیل کنید

آب باعث افزایش آب بدن بدون اضافه کردن کالری به رژیم غذایی می شود. نوشیدن آب متابولیسم بدن را بالا می برد و در نتیجه ی آن انرژی بدن افزایش خواهد یافت.

نوشیدنی های قندی شامل نوشیدنی های انرژی زا، آب میوه های  100٪ طبیعی ، نوشابه ها و قهوه های طعم دار دارای مقدار زیادی شکر و ارزش غذایی کمی هستند. وقتی آب آشامیدنی سالم در دسترس نیست ، تشنگی خود را با قهوه ، چای ، شیر کم چرب و آب قبلا جوشانده شده برطرف کنید.

رژِیم غذایی

  ::: پیشنهاد ما به شما ::: 

<< در هر رژیم غذایی باید حواستان به تامین ویتامین و املاح مورد نیاز روزانه ی بدن باشد.>>

به همین دلیل استفاده از یک مولتی ویتامین روزانه ی مناسب، در کنار رژیم غذایی و سالم، به شما در تکمیل چرخه های متابولیسم ، تامین انرژی روزانه ی بدن و تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.

 بنابراین استفاده از ویتاول مولتی بان MULTIBAN (مولتی ویتامین + مولتی مینرال) 60 عددی را به شما پیشنهاد می دهیم. 

این محصول حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد که سبب حفظ سلامت عمومی بدن و تقویت سیستم ایمنی می گردد

 

ویتاول مولتی بان MULTIBAN (مولتی ویتامین + مولتی مینرال) 60 عددی

ویتاول مولتی بان MULTIBAN (مولتی ویتامین + مولتی مینرال) 60 عددیویتاول مولتی بان MULTIBAN (مولتی ویتامین + مولتی مینرال) 60 عددی

https://www.heartandstroke.ca/healthy-living/healthy-eating/healthy-eating-basics

 Dr.raana.manoochehri