درباره ما
مجموعه ی محصولات ویتاول، برند مادر مکمل های غذایی و دارویی شرکت داروسازی مهبان دارو است که در بازار ایران با شعار Always Well With Vitawell با تلاش تیم حرفه ای و کار آمد ، با هدف ارائه بهترین محصولات مکملی از نظر کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار دهد .
اطلاعات تماس
تهران ، ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، پلاک 30 ، ساختمان مهبان
سایت مهبان
Official@vitawell.ir
021-88678994

بروملین

در مورد مکمل بروملین بیشتر بدانید

بروملین مکملی جدید از خانواده ویتاول بوده، این محصول به عنوان یک مکمل غذایی برای کاهش التهاب و بهبود زخم ها توسط شرکت دانش بنیان مهبان دارو تولید گردیده است.

مکمل بروملین چیست  ؟

بروملین، مکملی جدید از سبد محصولات ویتاول است که اثرات ضدالتهابی بخصوص بعد از عمل های جراحی دارد.

بروملین ترکیبی از آنزیم های پروتئولیتیک موجود در میوه و ساقه گیاه آناناس است که به هضم پروتئین ها کمک می کند. این ترکیب به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و دیده شده اثرات مثبت و قابل توجهی بر چندین بیماری می تواند داشته باشد.

در محل زخم، کلاژن به صورت نامنظم و برجسته تشکیل می گردد که توسط آنزیمی به نام کلاژناز تجزیه می شود. بروملین در فعال کردن آنزیم کلاژناز نقش داشته و از این طریق باعث تسریع روند بهبود زخم و جلوگیری از بروز اسکار می گردد.

همچنین موجب مهار بیوسنتز پروستاگلاندین E2، مهار COX2 و برادی کینین شده و موجب کاهش درد و التهاب می شود. این مکمل دارای اثرات پروتئولیتیک در معده و روده کوچک بوده و به هضم پروتئین ها نیز کمک می کند.

بروملین به دو صورت خوراکی و موضعی کاربرد دارد. طی مطالعات انجام شده، دیده شده که بروملین به شکل موضعی در بهبود سوختگی و ترمیم پوست موثر است. 

هم چنین بروملین به شکل خوراکی دارای کاربردهای متعددی است، از جمله:

  • کمک به کاهش التهاب و تورم

طبق برخی یافته ها، این مکمل در کاهش تورم، احتقان و سایر علائم مرتبط با سینوزیت مزمن موثر است. همراه با کاهش التهاب بینی در سینوزیت، بروملین ممکن است التهاب را در سایر نقاط بدن نیز کاهش دهد.

هم چنین نشان داده شده است که فعالیت ضد التهابی و ضد درد بروملین، در درمان سایر بیماری‌ های التهابی مانند استئوآرتریت موثر است.

  • بیماری­های قلبی عروقی

بروملین در درمان بیماری ­های قلبی- عروقی، مانند بیماری عروق محیطی، سکته مغزی، حمله قلبی و فشار خون بالا موثر است. بروملین، توانایی پلاکت ­های خون برای چسبیدن یا جمع شدن به هم (جمع شدن) را مهار می­ کند. این ممکن است به کاهش تشکیل لخته و حوادث قلبی عروقی کمک کند. جهت استفاده در بیماران قلبی، حتما باید داروها و مشکلات زمینه ای بیمار با پزشک مورد مشورت قرار گیرد.

  • سرطان

یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که بروملین در مبارزه با سرطان می­ تواند نقش داشته باشد. طبق مطالعات انجام شده، دیده شده که فعالیت ضد سرطانی بروملین از طریق القای آپاپتوز، مهار رگ ‌زایی و افزایش عملکرد بدن است. هم چنین این اثر، با بهبود التهاب در بدن و تقویت سیستم ایمنی همراه است.

مطالعات بیشتری در خصوص این موارد مورد نیاز هستند.

(Bromelain (500 GDU